Ile trzeba czekać na odbiór prawa jazdy?

luty 26, 2018
Ile trzeba czekać na odbiór prawa jazdy

Każdy kto zda prawo chce jak najszybciej wsiąść do samochodu. Niestety jazda bez dokumentu może okazać się fatalna w skutkach. Ile więc trzeba czekać na odbiór prawa jazdy po zdanym egzaminie?

Ile trzeba czekać na odbiór prawa jazdy?- to zależy

Obecnie nie jest ustalony dokładny termin, w którym prawo jazdy można odebrać. Zwykle zakłada się, że na odbiór dokumentu trzeba czekać od siedmiu dni do nawet trzech tygodni.

Jak wygląda cały proces?

Zdałeś egzamin praktyczny na prawo jazdy? Informację o pozytywnym przejściu egzaminu ośrodek przekazuje do starostwa. Następnie Urząd wysyła zamówienie dokumentu do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wydrukowany dokument  jest później wysyłany do starostwa.

Świeżo upieczony kierowca może na bieżąco sprawdzać co się dzieje z jego dokumentem. Na stronie info-car.pl po podaniu niezbędnych danych można uzyskać takie informacje jak:

  • Przyjęto wniosek- trwa postępowanie administracyjne. Taka informacja oznacza, że trzeba po prostu czekać. W tym momencie trwają prace weryfikujące wnioskodawcę lub dokument jest w trakcie produkcji PWPW S.A.
  • Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru. To najbardziej wyczekiwany status przez kursantów. Po tej informacji możemy udać się do urzędu po odbiór dokumentów.
  • Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany. Ten status wyświetla się w sytuacji, w której np. wprowadzono błędne dane (PESEL), wniosek nie został jeszcze wprowadzony do systemu lub dokument został wydany w systemie komputerowym Pojazd/Kierowca.

Źródło: pomorska.pl

Dodaj komentarz