Prawo jazdy kategoria D

Lipiec 8, 2015
Prawo jazdy kategoria D

Kandydat na kierowcę autobusu, zanim przystąpi do kursu na prawo jazdy kategorii D, musi mieć ukończone 21 lat. Warunkiem przystąpienia do kursu tej kategorii jest posiadanie kategorii B prawa jazdy ( lub być tuz po zdanym egzaminie teoretycznym i praktycznym tej kategorii). ‘

Ile godzin trwa kurs na kategorię D

W przypadku kiedy kandydat ma ukończony kurs kategorii B, kurs trwa 60 godzin lekcji praktycznych i 20 lekcji teoretycznych. W przypadku gdy kursant posiada kategorie C prawa jazdy, liczba godzin lekcyjnych w teorii jest tak sama, natomiast nauka w praktyce trwa 40 godzin.

Dokumenty, badania..

Przed przystąpieniem do kursu należy przejść pozytywnie badania psychologicznie w celu wykonania badań psychosomatycznych, z którymi następnie udajemy się do lekarza orzecznika, ten wydaje oświadczenia o stanie zdrowia kandydata. Z dowodem osobistym, jedną fotografią  i zaświadczeniami od lekarzy udać się należy do Wydziału Komunikacji po tzw.: Profil Kandydata na Kierowcę.

Ile kosztuje kategoria D?

Różnie, w zależności od szkoły. Są szkoły w których kurs można zrobić już za 3500 złotych, są też takie, które naukę oferują np. a 4200 zł. Większość szkół proponuje kursantom dogodne raty.

Egzaminy

Aby zdobyć kategorię D, należy zdać egzamin na takich samych warunkach jak w przypadku innych kategorii., czyli zdać egzamin państwowy zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej.

Dodaj komentarz