Pięćdziesiątką po mieście nawet w nocy

październik 5, 2016
Pięćdziesiątką po mieście nawet w nocy

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że resort infrastruktury i budownictwa chce obniżyć dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Oprócz tego nowe zmiany mają także dotyczyć jazdy na hulajnodze, na rolkach i na segwayu.

Obecne przepisy zezwalają na poruszanie się z prędkością 60 km/h w terenie zabudowanym od 23.00 do 5.00. Nowy projekt nowelizacji kodeksu drogowego przewiduje, że limit prędkości będzie wynosić 50 km/h w dzień i w nocy.

Nowy pomysł jest różnie oceniany przez ekspertów. Wielu z nich mówi, że powinno się dostosować prędkość na drodze od warunków panujących na drodze.

Widoczność w nocy jest bardzo ograniczona, ale eksperci zauważają, że nie ma obecnie potrzeby, by zmniejszać prędkość. To nie jedyne zmiany jakie są przygotowywane. Dotyczyć mają także wszystkich tych, którzy poruszają się hulajnogach, wrotkach, deskorolkach.  Będą one miały obowiązek korzystania ze ścieżek rowerowych obok chodnika. Obecnie mogą poruszać się po chodnikach, co może być bardzo uciążliwe dla pieszych.

Źródło: www.moto.onet.pl

Dodaj komentarz