Oszust nagrywał pytania kamerą

marzec 13, 2018
Oszust nagrywał pytania kamerą

Do filii WORD-u Siedlce w Garwolinie doszły do próby oszustwa podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. 64-letni mężczyzna schował w rękawie kamerę i próbował nagrywać pytania. Dziwne zachowanie zdającego zauważył egzaminator.

Nieudane oszustwo

64- letni mieszkaniec Legionowa próbował zdać egzamin na prawo jazdy kategorii B. Oszustwo się jednak nie udało. Jak próbowano oszukać system? Na ten temat powiedział Paweł Narojek, kierownik wydziału egzaminowania WORD-u w Siedlcach:

„Najpierw 64-letni mężczyzna odchylił monitor do dołu. Nikt tak nie robi, więc takie zachowanie wydało się egzaminatorowi podejrzane. Potem jego ręka znajdowała się w nienaturalnej pozycji. Gdy egzaminator odchylił lewy rękaw, znalazł małą kamerę”

Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie przyznał, że do tej pory nie udało się ustalić po co mężczyzna chciał filmować pytania.

Najprawdopodobniejszy scenariusz zakłada, że kandydat na kierowcę nagrywał pytania, by dzięki nadajnikowi przesyłać je drugiej osobie, która miała zdalnie podpowiadać mężczyźnie.

Mężczyźnie za próbę oszustwa grozi do trzech lat pozbawienia wolności za próbę wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i wprowadzenie w błąd egzaminatora. Policja obecnie prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Źródło: szkola-jazdy.pl

 

Dodaj komentarz