Okres próbny znów został przeniesiony

Luty 14, 2018
Okres próbny znów został przeniesiony

„Rzeczpospolita” dowiedziała się nieoficjalnie, że okres próbny, który ma wejść w życie od czerwca zostanie przeniesiony na inny termin. Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło tę informację.

Nie będzie obleganych WORD-ów

W ostatnim czasie pojawiło się dużo informacji na temat nowych przepisów i zasad, które czekają na świeżo upieczonych kierowców. Okres próbny miał być nową zmorą kursantów. Przewidywano, że w najbliższych miesiącach będą oblegane WORD-y po to, by zdążyć przed nowymi przepisami. Okazuje się jednak, że okres próbny nie wejdzie w czerwcu. Na ten temat w rozmowie z Moto.pl Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło, że:

„Pamiętamy problemy z wprowadzeniem Centralnej Ewidencji Pojazdów z końca ubiegłego roku. Nie możemy sobie pozwolić na powtórkę w przypadku Centralnej Ewidencji Kierowców. Chodzi o komfort obywateli. Dziś możemy jedynie potwierdzić, że Ministerstwo Cyfryzacji faktycznie rozważa przełożenie terminu wprowadzenia okresu próbnego dla kierowców. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy zmiany dla kierowców wejdą w życie, bo w tej chwili jeszcze tego nie wiem”.

Nowy CEPiK to rewolucja oraz…paraliż urzędów

Wprowadzenie nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców miało zrewolucjonizować wymianę dokumentów pomiędzy Stacjami Kontroli Pojazdów a Wydziałami Komunikacji. Debiut systemu sparaliżował jednak działanie urzędów i stacji diagnostycznych. Kierowcy mieli problem z zarejestrowaniem samochodu, a urzędnicy wręcz tonęli w dokumentach. Ministerstwo Cyfryzacji chce uniknąć falstartu w związku z okresem próbnym dla kierowców. Dodatkowe miesiące mają pomóc w szkoleniu urzędników i dopracowaniu całego systemu.

Przypominamy, że okres próbny miał zostać wprowadzony już w 2013 roku. Obecna decyzja będzie już piątym przesunięciem. Ministerstwo zapewnia jednak, że wejdzie w życie, ale nie wiadomo kiedy.

Źródło: moto.pl, Rzeczpospolita

 

Dodaj komentarz