Na / W czym na egzamin z prawa jazdy kategorii A?

Listopad 27, 2015
W czym na egzamin z prawa jazdy kategorii A

Co prawda, kurs i egzamin uprawniający nas do jazdy motocyklem, jest nieobowiązkowy ustawowo, jednak to przecież nie jedyna droga, żeby móc kierować jednośladem. Alternatywą jest… przejście całego kursu i zdanie egzaminu! Można zrobić to stylowo. Poniżej znajdziecie odpowiedź, w czym i na czym pojawić się w WORD-zie.

Czy nowe oznacza zmianę in plus?

Sierpień 2014 mógł negatywnie podziałać na ambicje kierowców, czy osób marzących o jeździe na motocyklach. A to za sprawą ustawy, która ustala, że kurs i egzamin na prawo jazdy kategorii A można obejść, o ile jest się w posiadaniu już dokumentu uprawniającego nas do prowadzenia samochodów (kategoria B) od co najmniej 3 lat. Jednak to dość ryzykowne działanie, wsiąść na jednoślad bez wcześniejszego odpowiedniego szkolenia. Zakręty na motocyklach to wcale nie taka intuicyjna sprawa, jakby się mogło wydawać.

Co z tymi, którzy zdecydują się na trudniejszy wariant i podejdą do egzaminu? Jak się ubrać? Czym jeździć i dowodzić swoje umiejętności?

Jak się ubrać na egzamin z prawa jazdy?

Wydawać by się mogło, że ubiór na egzamin z prawa jazdy to rzecz niedużej wagi. A jednak! Ośrodki egzaminujące są odwiedzane przez osoby w klapkach czy szpilkach. Więc co założyć, żeby nie było faux pas? Przede wszystkim należy postawić na wygodę, więc obuwie na płaskiej podeszwie jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym, wchodząc na motor, lepiej zadbać o bluzkę czy bluzę z długim rękawem. Podobnie jest ze spodniami – tylko długie nogawki. Elementem dopełniającym są rękawice zakrywające całe dłonie.

Kask, ochraniacze na łokcie i kolana oraz odblaskowa kamizelka, to części garderoby, które zapewniają ośrodki ruchu drogowego.

Czym?

Kursant ma do wyboru kilka motocykli, a wśród nich: na kategorię AM – Romet Zetkę, na A1, A2, A – Suzuki Gladius, które różnią się mocą silnika.

Wedle najnowszych zasad egzaminowania, kursant może wybrać opcję zdawania egzaminu na własnym motocyklu. To całkiem kusząca propozycja, biorąc pod uwagę fakt, że jeździlibyśmy na pojeździe, który znamy, w którym wiemy jak mocno i jak wcześnie trzeba wcisnąć hamulec czy sprzęgło.

Dodaj komentarz