Korytarz życia będzie obowiązkowy

kwiecień 18, 2018
Korytarz życia będzie obowiązkowy

Służby ratunkowe działające na polskich drogach nie mają łatwego życia. Korki i nieprzepuszczanie pojazdów uprzywilejowanych to norma. Ministerstwo Infrastruktury postanowiło się tym zająć i planuje wprowadzić nowy przepis. Poznaj szczegóły.

Korytarz życia będzie obowiązkowy?

Radiozet.pl podało, że w planach ministerstwa na lata 2018-2019 pojawić ma się nowy przepis i koncepcja dotycząca korytarza życia. Przypomnijmy, że podobne przepisy funkcjonują już w innych europejskich krajach.

Co się zmieni?

Dzięki wprowadzeniu w życie takiego rozwiązania, służby ratunkowe będą mogły jeszcze szybciej dotrzeć do wszystkich poszkodowanych w wypadkach. Każdy kto jedzie lewym pasem będzie musiał zjechać maksymalnie na lewą stronę na pas zieleni. Natomiast kierowcy ze środka pasa i prawej strony będą musieli zjeżdżać na prawo. Po wejściu przepisów, gdy kierowca nie zastosuje się do zasad będzie ukarany surowym mandatem.

Kiedy zmiany wejdą w życie? Do końca roku mamy poznać wszystkie szczegóły dotyczące zmian przepisów i wymogów. Gazetawroclawska.pl informuje również, że obecnie trzeba przygotować całą koncepcję wdrożenia nowego pojęcia, przygotowania do obecnych przepisów i zmian legislacyjnych.

Źródło: planeta.fm

 

Dodaj komentarz