Dziadkowie za kierownicą to częste zjawisko

Dziadkowie za kierownicą to częste zjawisko

Dane demograficzne w ostatnich latach pokazuje, że nasze społeczeństwo się starzeje. Nie dotyczy to tylko Polski, ale również innych krajów. Dziennik „Corriere della Sera” podaje, że ponad 60 tysięcy 90-latków ma ważne prawo jazdy i jeździ samochodem.

Włosi żyją dłużej

Statystyki pokazują, że Włosi żyją dłużej. Klimat i dieta śródziemnomorska ma wpływ na ich długowieczność. Włoski Instytut Statystyczny podał, że w całym kraju, które ukończyły 90 lat jest ok. 727 tysięcy.

Włosi wierzą w długowieczność i czują się dobrze za kierownicą. Starsze osoby chętnie przedłużają ważność prawa jazdy. Przepisy mówią, że osoby po ukończeniu 80 roku życia, muszą co dwa lata przedłużać ważność tego dokumentu.

SuperUbezpieczenia

Statystyki pokazują, że najwięcej osób urodzonych przed 1927 roku mieszka w Lombardii. Na kolejnych miejscach znajduje się obszar Emilii-Romanii, Toskania oraz Sardynia.

Koszty utrzymania samochodu

Okazuje się, że starsza osoba, by utrzymać samochód musi zmierzyć się z dużymi kosztami. Przykładowo roczna składka AC dla 40-latka kosztuje 269 euro, a dla osoby w podeszłym wieku, koszt polisy wynosi często 500 euro i więcej.

Źródło: PAP, www.motoryzacja.interia.pl

Brak opinii

Napisz odpowiedź